40 років Чорнобилю: як вшановуємо пам'ять?

З нагоди 40-х роковин Чорнобильської катастрофи та з метою вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, на Одещині відбулося покладання квітів до пам’ятника одеситам-чорнобильцям.

У місті Одесі в заході взяв участь в.о. міського голови Ігор Коваль, керівництво міста і області, а також родини ліквідаторів та представники громадськості міста.

В одеських храмах цього дня відслужили молебні за померлими та загиблими учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

В Болграді відбувся урочистий мітинг «Чорнобиль: 40 років пам’яті та скорботи». Захід розпочався з хвилини мовчання та покладання квітів. Під час офіційної частини ліквідатори Болградської, Кубейської та Городненської громад отримали почесні грамоти від районної та міської рад. Особливо зворушливим став виступ учнів ліцею №2, які подарували ветеранам пам’ятні шеврони та вимпели.

Кульмінацією заходу стало виконання пісні «Чорнобильські дзвони» її автором, солістом Борисом Луценком. Своїми спогадами з присутніми поділився ліквідатор Олександр Вдовіченко. Завершився день пам’яті спільною молитвою у Спасо-Преображенському соборі та тематичними виставками у музеї та бібліотеці міста.

Сьогодні Ізмаїл разом із усією Україною також відзначив 40-ві роковини Чорнобильської катастрофи. Пам’ятні заходи, що відбулися в місті, стали ще одним нагадуванням про неоціненний подвиг ліквідаторів, які врятували світ від невидимого ворога.

В день річниці біля пам’ятного знака ліквідаторам Чорнобильської трагедії в Ізмаїлі зібралися представники міської влади, громадськості, військові та самі герої-чорнобильці. Присутні вшанували пам’ять тих, хто пішов із життя через радіаційне опромінення, а також усіх захисників України, які сьогодні боронять нашу землю.