В Одесі відкрили Меморіал Пам'яті загиблих студентів та викладачів

У Національному університеті «Одеська юридична академія» відбулася знакова та особлива подія – відкриття Меморіалу пам’яті загиблих студентів-героїв університету. Це найбільший в Україні монумент, присвячений студентам і випускникам, які віддали життя, захищаючи Україну.

Війна змінила життя кожного українця й стала трагічною сторінкою в історії нашої університетської спільноти. Сьогодні близько 160 студентів та 12 викладачів НУ «ОЮА» продовжують боронити Україну у складі Сил оборони України. Попри наявність законної відстрочки, вони добровільно стали на захист держави.

На превеликий жаль, не всі з них повернулися додому. На меморіалі навічно закарбовано імена студентів і випускників Університету, які полягли за свободу, незалежність і майбутнє України. Архітектурний задум меморіалу передбачає можливість його доповнення. Водночас усі ми молимося й віримо, що передбачені для цього місця назавжди залишаться порожніми.

У церемонії відкриття взяли участь рідні та близькі полеглих захисників, представники центральної та місцевої влади, військовослужбовці, студенти та викладачі НУ «ОЮА». Зі словами шани та вдячності у відеоформаті звернувся керівник Офісу Президента України, екс-начальник ГУР МО України Кирило Олексійович Буданов, який подякував студентам, що за покликом серця стали на захист України, та наголосив, що саме в НУ «ОЮА» навчається одна з найбільших в Україні спільнот студентів-військовослужбовців.

«З аудиторій Одеської юридичної академії понад 150 студентів та 12 викладачів вступили до українського війська. Це один із найвищих показників серед усіх вишів України. Це те, чим варто пишатися. Маю честь подякувати всім студентам, які в момент величезного випробування для Батьківщини за покликом душі стали до лав її захисників. Ці молоді гарячі серця допомогли нам врятувати Україну. Історія їхнього вчинку назавжди залишиться в пам’яті нації та кожного з нас…», 

– цими словами, глава Офісу Президента Кирило Буданов звернувся до учасників церемонії.

Художнє оформлення меморіалу також має глибокий символічний зміст, натхнений піснею «Біля тополі».

Центральними елементами композиції стали дорога та сходи, що ведуть крізь хмари й символізують шлях до вічності. Лелеки уособлюють рідний дім, любов, пам’ять і повернення. Меморіал став символом вічної вдячності університетської спільноти тим, хто заплатив найвищу ціну за свободу України.

Як повідомив президент Національного університету “Одеська юридична академія” Сергій Ківалов, пам’ятник створено коштом студентських організацій вишу, а також на пожертвування, зібрані під час благодійних акцій.