В Одесі планують збільшити надходження до бюджету від парковок на понад 9 млн грн на рік.
Комісія з питань транспорту та дорожнього господарства Одеської міськради підтримала проект рішення щодо нового збору за місця паркування транспортних засобів.
Як пояснили в департаменті транспорту, попереднє рішення, ухвалене у 2022 році, було скасовано судом через те, що при розрахунку не враховувалося місцезнаходження земельних ділянок, які використовуються під паркування. В оновленому проекті це зауваження враховано.
Документ передбачає запровадження єдиної ставки збору у розмірі 0,035% мінімальної заробітної плати для спеціальних автостоянок. За оцінками чиновників, це дозволить додатково залучити до бюджету Одеської міської громади понад 9 млн. грн щорічно. Загалом сума планових надходжень перевищить 21 млн грн.
Комісія рекомендувала винести проект на розгляд сесії міськради.